Hit (381) F-1411

Cumhurbaşkanımızın Dini Bir Konuda Serdettiği Yanlış Kanaatleri

İlim Dalı : Konusu :
Soruyu Soran : Cevaplayan : Önder Nar
Cevaplayanın Mezhebi:
Ekleyen : S. Abacı/2020-07-03 Güncelleyen : S. Abacı/2020-07-03

Mülahaza: (Mart 2018)
Cumhurbaşkanımızın dini bir konuda serdettiği yanlış kanaatlerini destekleyerek dini bir konu da görüş belirtip onun tarafındaymış gibi duran ve yanlışı eleştiren ilim adamlarını Tayyip Erdoğan düşmanlığı ve fetocülükle itham ederek saf tutan insanlara ve attıkları ibretlik başlıklara lütfen dikkat.

Mülahaza 1:
Cumhurbaşkanımız İslamın güncellemeye ihtiyacı var dememeliydi. Bu Laik sosyal bir Medeni devletin Alim olmayan Müslüman cumhurbaşkanının görevi ve yetkisi değildir.

-Cumhurbaşkanımızın düşüncesini paylaşan ilim adamları Osmanlı devletinin yıkılmasına sebebiyet vermişlerdir. Sultan Abdulhamid han merhumun hal fetvasını verenlerin fikri cumhurbaşkanının şu savunduğu fikirdir.
(Cemaleddin Efganinin fikriydi İslamın güncellenmesi fikri.. Cemaleddin Efgani bütün bu modernist fikirlerin kuramcısıdır. Sadık Albayrak’a sorarsanız size anlatır. Damadınız beratın babasıdır. )

Mülahaza 2:
-İlahiyat hocaları güncellemeye faizden başlar. Enflasyon seviyesindeki faiz, faiz değildir der.

-Ülkemiz Faizle alış veriş yapılan ve faizin yasaklanmasını suç olduğu bir ülkedir. İlahiyat fakültelerimiz faizin haram olduğunu ve ''faizli işlem yapanların Allaha ve rasulüne harp ilan etmiş insanlar olduğunu'' ifade eden ayete rağmen gıklarını çıkarmamaktadırlar.

Mülahaza 3: Güncellemeye Avrupa birliği uyum yasaları çerçevesinde zinadan başlarlar. Ve zinanın serbest olması kanununa hiç gıkları çıkmaz

Ülkemizde zina ilkokul çağından ölünceye kadar serbesttir. Yasak değildir. İlahiyat fakültelerinin hocaları ve diyanet işleri başkanlığımızın değerli büyük alimlerinin bu konuda gıkları çıkmamaktadır. Sıkıysa faiz haramdır, Müslümanlardan her kim faiz alır verir ya da aracı olursa melundur manasına gelen hadisi ve haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır hadisini dikkate alıp maaşlarından ve sıkı sıkıya sarılı oldukları devlet görevinden atılmayı göze alarak bir cümle kurusunlar. Ama akıllıdırlar kurmazlar.

Mülahaza 4: Cumhurbaşkanının da başbakanın da halifenin ya da sultanın da güncelleme yapma yetkisi yoktur.  

-Cumhurbaşkanımız İslama güncelleme yapma yetkisini nereden almaktadır.
Laik sosyal cumhuriyetimizin anayasal bir kuruluşu olan Diyanet işleri başkanlığı İslamın güncellenmesi yetkisini nereden almaktadır. Veya alacaktır.
-
Farzedelim ki güncelleme yaptılar. Bu ne ifade edecektir ki bizler bunu laik sosyal hukuk ve medeni bir devletin başına gelmiş Müslüman bir grup Müslümanın hezeyanı olarak göreceğiz. Ve bu yapacakları da ahirette yüz karaları olacaktır. Madem o kadar Allah’ın dinini 21. yy da güncelleme yapma ve bunu dayatma fikrine bu kadar inanıyorsunuz. Buyrun sulta elinizde, güç elinizde yapın da görelim.

- ''Gazi Atatürk'' ve ''merhum ismet paşa'' ezanı Türkçeye çevirdiler. O zamanki diyanet işleri başkanı da büyük alimdi. Şimdi ki başkan gibi konuşmalarını kağıttan okuyarak yapmazdı. Ne oldu peki. Şimdi yaptıklarına gülüyoruz.
Camilere sandalye koydular sonra ne oldu hiç....

Mülahaza 5: İslam daki evlenme yaşı buluğ çağından son nefese kadardır. Evlilik külfetini taşıyamayacak olanların evliliklerini velileri ya da velileri yoksa devlet feshedebilir geciktirebilir.

Değerli cumhurbaşkanı;
Sizin peygamberiniz hanımı Aişe validemizle o buluğa erdikten hemen sonra evlenmiştir. Sizler zinayı yasaklayacağınıza olmaması için tedbirler alacağınıza değerli Hayreddin Karaman hocanın verdiği gazla buluğ çağına eren kızların evlenmesini kanun ile yasaklama çalışıyorsunuz. Varsa yüreğiniz lise çağındaki kızların you tube de paylaştıkları küfrülü videoları seyredin. Gizlice kızlık zarı diktirenlerin istatistiklerini aile ve sosyal vs. vs. bakanlığını yapan sıkma baş başörtülü hanımefendiye emir verin yapsın. Zinaya çözüm arayacağınıza dinimizde mubah olan bir fiili (14- 18 yaşları arasındaki kızların dini nikah yaparak cinsel ilişkiye girmelerini yasaklıyorsunuz. Ama nikahsız olarak ilişkiye girmek serbest. Şimdi siz kimin hesabına bu kanunu çıkarıyorsunuz.

Mülahaza 6: Bir Müslüman öncelikle mahzurlu fiillerin ortamının oluşmasına tedbir alır. Malum mecelle de de vardır. Defi madarrat celbi maslahattan evladır, zina ya tedbir almalısınız. Nikaha değil.

Dikkat edin siz zinaya tedbir almıyorsunuz.
1400 yıldır Allah’ın verdiği izinle Rasulunün ve 4 raşid halifenin yaptıkları bir fiili (üzerinize lazım olmadığı halde) yasaklıyorsunuz. Ya hu bu ne hadsizliktir. Allah’a ve peygamberine ayar çekmeye kalkıyorsunuz.
-Allah 21. YY.lı bilemedi Rasulu ön göremedi de Recep Tayyip Erdoğan’a kaldı bu iş.

Mulahaza 7: Biz sizlerden genelevlerdeki Müslüman ve gayrimüslim vatandaşlarımızı onlara sağlayacağınız imkanlarla inancımıza göre caiz olmayan bu işlerden kurtarmanızı beklerdik.

Siz kanal İstanbul gibi bir devasa yatırıma girmeye çalışıyor. Memlekete duble yollar kazandırıyor, bütün camileri süslüyor süslüyorsunuz. Keyfinize keder yollardaki eski arabaları vergi indirimleriyle yollardan çekiyorsunuz.
Neden bir proje hazırlayıp bu sektördeki kardeşlerimizin elinden tutmuyorsunuz. Neden aile ve sosyal politikalar bakanı hanımefendiye bu direktifi vermiyorsunuz. Yahu Suriyeli kardeşlerimize 30 kusur milyon dolar para harcıyorsunuz da sayısı daha az fahişelerimizi maaş bağlayarak kiralarını da ödeyerek bu sıkıntıdan kurtarmıyorsunuz.
 
Mülahaza 8: Allah dininin sahibidir. Asla ehil olmayanlara güncelletmez. Vakit varken bu günahtan dönün ve işinize bakın.

Mulahaza 9:  Bu yazıları da bu gruptaki soruların cevaplarını da Allah rızası için yazdım.
Fethullah Gülen’i sevmem.
Dini Güncelleme yapmak isteyenleri sevmem.
Menfaatleri için devlet siyasetine uygun konuşan hacı hoca takımını sevmem. Fırsat buldukça da onlara beddua ederim. Yardakçı, dinini menfaatlerine satan olarak görürüm.
-İlimleri Allah için okumayanları da sevmem.
-Diyanetin kuruluş felsefesini beğenmem.
-Atatürk’ü, İsmet İnönü’yü de sevmem
-Demirel’i, Ecevit’i, Özal’ı vs. bilumum başörtüsüne burun kıvıran zevatı hiç sevmedim sevmem
- Müslümanları aşağılayanları sevmem.
- Bu hatanızdan dönmezseniz sizi de sevmeyeceğim. Dua da etmeyeceğim.