Hit (956) Y-2976

Hüseyin Hüsnü Nemutlu

Künyesi : Lakabı :
Tabakası : 19.Yüzyıl E-Posta :
D.Yeri : İçel D.Tarihi : 1874
Görevi : Müftü Uzm.Alanı : Müftü
Görev Aldığı Kurumlar : Mezuniyet :
Bildiği Diller : Arabça, Türkçe Mezhebi : İtikad : , Amel : , Ahlak :
Ekleyen : Aybike Şeker/2008-08-05 Güncelleyen : /0000-00-00

Hüseyin Hüsnü Nemutlu

1874 yılında İçel’de doğdu.

1917 yılında rüştiye tahsilinden sonra Müderris Mehmet Lütfü oğlundan icazetname aldı.

İlk vazifeye 15.07.1915 tarihinde Mut Mahkeme Azalığı görevi ile başladı.

Daha sonra tabur imamlığı yaptı.

20.12.1945 tarihinde Mut müftü vekilliği,

28.02.1948 tarihinde İçel müftü müsevvitliği (yardımcılığı),

12.01.1953 tarihinde İçel müftü vekilliği,

29.06.1954 tarihinde Kırklareli müftü müsevvitliği (yardımcılığı) görevlerine atandı.

Adana ve Kütahya müftü yardımcılığı görevlerinde de bulundu.

12.10.1957 tarihinde Burdur il müftülüğüne atandı.

02.07.1958 tarihinde bu görevinden emekli oldu.